I Pangjyri tsukuru tazaki

Dikur ata ishin pesë shokë të ngushtë të gjimnazit në Nagoja, mu si gishtat e një dore, mu si cepat e një ylli. Katër prej tyre, dy vajza dhe dy djem, kishin në emrat e tyre të përfshirë nga një ngjyrë: të kuqe, blu, të zezë dhe të bardhë. I vetmi, ai i pesti, Tsukuru Tazaki, më i flashkëti prej tyre, më i tërhequri dhe më i pasigurti, i mbetet të quhej “I pangjyri”. Këtë lidhje të fortë mes tyre, ata priren ta mbajnë edhe pasi Tsukuru shkon për studime në Tokio, i joshur nga pasioni i tij i përjetshëm për stacionet e trenave, ku shpesh ulet për të ndjekur dhe këqyrur me orë, valën e njerëzve që lëvizin të shkujdesur ndaj pasionit të tij

Kategoria

8.70

Infromacione shtesë

Autori i librit

Hruki Murakami

Numri i faqeve

278

Shtëpia botuese

Skanderbeg Books

Gjuha

Shqip

ISBN

9788229921276

Rreshti

A

Kolona

17

Poashtu mund të ju pëlqejë