Muzeu i kapitullimit pa kushte

Në këtë roman jashtëzakonisht origjinal, fragmentet e rigjetura vendosen në ekspozitë: imazhet dhe anekdotat, kujtimet e përziera që përbëjnë jetën e një gruaje. Një shall i mëndafshtë dhe një kuti argjendi cigaresh; një monedhë floriri dhe një tufë flokësh; nga fotografi të zbehta shfaqen fytyrat e një brezi që thjesht sapo ka ikur, tashmë i humbur përgjithmonë… Koha lëviz me një ritëm më të shpejtë, më të dhunshëm dashurie dhe humbjeje, tradhtie dhe mërgimi.

5.90

Infromacione shtesë

Autori i librit

Dubravka Ugresic

Numri i faqeve

258

Shtëpia botuese

Dituria

Gjuha

Shqip

ISBN

9789994346806

Rreshti

A

Kolona

32

Poashtu mund të ju pëlqejë