Bija e fatit

Bija e fatit është historia prekëse e Eliza Somersit,një gruaje të re që jeton midis dy kulturave dhe i hyn një rruge plot aventura.Si fëmijë i gjetur kilian,e rritur nën mrojtjen e një familjeje angleze në Valparaizo ,ende pa mbushur mirë të shtatëmbëdhjetat,përplaset me të papriturat e një bote të pamëshirshme.Kërkimet për të dashurin,i cili nuk i rezistoi dot tundimit të dehjes nga ri kaliforian ,e kthejnë vajzën e papërvojë në një grua të vetëdijshme dhe në fund të odisesë,Eliza është fare pranë vetvetes.

9.20

Infromacione shtesë

Autori i librit

Isabel Allende

Numri i faqeve

472

Shtëpia botuese

Dudaj

Gjuha

Shqip

ISBN

9789994305483

Rreshti

A

Kolona

21

Poashtu mund të ju pëlqejë