Gërsheti

Tri gra, tri jetë, tri kontinente. E njëjta etje për liri.Indi. Smita është një Dalit, një e Papranuar në shoqëri. Ajo ëndërron që vajza e saj të shkojë në shkollë dhe të shpëtojë nga gjendja mjerane ku jeton familja e tyre. Sicili. Xhulia punon në punishten e të atit. Kur ai pëson një aksident, ajo zbulon që ndërmarrja e familjes së saj ka falimentuar. Kanada. Sara, avokate e shquar, do të marrë drejtimin e studios ku është ortake, kur mëson që është sëmurë rëndë. Të lidhura, pa e ditur, përmes asaj që kanë më intime dhe më të veçantë, Smita, Xhulia dhe Sara nuk e pranojnë fatin që u është paracaktuar dhe vendosin të luftojnë. Historitë e tyre thurin një gërshet shprese dhe solidariteti.

7.50

Infromacione shtesë

Autori i librit

Laetitia Colombani

Numri i faqeve

221

Shtëpia botuese

Toena

Gjuha

Shqip

ISBN

9789928277992

Rreshti

A

Kolona

30

Poashtu mund të ju pëlqejë