Nderi

Mamaja ime vdiq dy here. I premtova vetes te mos e lija pa rrefyer historine e saj Keshtu e nis shtjellimin e historise Esmaja, nje grua e re kurde qe jeton në Londër, per të treguar më pas krimin e tmerrshem qe kishte kryer i vëllai. Esmaja tregon historine e familjes se saj ne për tri breza, që nga gjyshja, te lindja e së ëmës dhe tezes në një fshat të humbur kurd buze Eufratit.Të quajtura Pembe dhe Xhemile, qe do te thone Raze dhe Bukuroshe, vajzat binjake kalojnë nëper shume ngjarje te cilat do te perfundojne me nje tragjedi ne nje rruge te Londres. Libri eshte nje tregim i fuqishem dhe prekes vrasjeje, dashurie dhe jete familjare te ndare mes nje fshati kurd, Stambollit dhe Londres

11.00

Infromacione shtesë

Autori i librit

Elif Shafak

Numri i faqeve

455

Shtëpia botuese

Bota Shqiptare

Gjuha

Shqip

ISBN

9789928000798

Rreshti

A

Kolona

21

Poashtu mund të ju pëlqejë