Bukë me sallam

Bukë me sallam, romani i katërt i Charles Bukowski-t, botuar për herë të parë më 1982, me gjasë është libri më autobiografik dhe prekës i tij. Ai trajton kryesisht marrëdhëniet e vështira me të atin dhe fëmijërinë e hershme në Los Anxheles. Në këtë roman të ashpër, mizor e të dëshpëruar, por edhe ironik e moskokëçarës, gjithçka përballohet me tone të egra, pa gjetur asnjë ngushëllim

Kategoria

9.00

Infromacione shtesë

Autori i librit

Charles Bukowski

Numri i faqeve

358

Shtëpia botuese

Pegi

Gjuha

Shqip

ISBN

9789928200334

Rreshti

A

Kolona

15

Poashtu mund të ju pëlqejë