Mami

Kur lindi ky libër isha ulur në një prej hoteleve “Hilton”, në Orlando të Floridës. Ishte viti 1994 dhe Republika e Irlandës qe kualifikuar për në finalet e Kupës Botërore të Futbollit. Atëherë sapo kisha nisur të vija emër si humorist në Irlandë dhe Tim O’Connor-i, kreu i programit sportiv të RTE-së (Televizioni Publik Irlandez) më kishte punësuar që të shoqëroja skuadrën në aventurën e saj e të bëja copëza humori për publikun që na ndiqte nëpërmjet ekranit në atdhe. Domethënë, puna ime ishte që një herë në dy ditë të shkruaja një pjesëz treminutëshe. Të gjithë ata që më njohin e dinë mirë se sa të lajthitur më bën mua një punëz e tillë. Ndaj, meqë kisha kohë me bollëk, bleva një bllok e një stilolaps të ligjshëm dhe mendova të shkruaj. Po çfarë të shkruaja? Para disa muajsh, aktori i magjishëm Gabriel Byrne më kishte dhënë një libër të Syd Field, të titulluar “Skenari”. Ai është një libër i mrekullueshëm që duhet ta lexojë çdo shkrimtar që aspiron të bëhet skenarist.

6.50

Infromacione shtesë

Autori i librit

Brendan O'Carroll

Numri i faqeve

172

Shtëpia botuese

Botart

Gjuha

Shqip

ISBN

9789928116932

Rreshti

A

Kolona

28

Poashtu mund të ju pëlqejë